Tenis: Hantuchová postúpila do 2. kola dvojhry po triumfe nad Na Li

28.07.2012 Celý región

Londýn 28. júla (TASR) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na olympijskom turnaji v Londýne. V úvodnom kole po kvalitnom bojovnom výkone na wimbledonskej tráve vyradila desiatu nasadenú Číňanku Na Li za 1:43 h v troch setoch 6:2, 3:6 a 6:3. Zverenka talianskeho trénera Claudia Pistolesiho upravila vzájomnú vlaňajšiu s vlaňajšou šampiónkou Roland Garros na 4:2. V druhom kole nastúpi proti Francúzke Alize Cornetovej, s ktorou vedie na zápasy 5:3. Naposledy ju zdolala vo februári na tvrdom povrchu vo fedcupovom dueli v bratislavskom NTC.

Na Li sa po rýchlom brejku ujala vedenia 2:0, no Hantuchová získala v ďalších minútach šesť gemov v rade a prvý set sa stal jej korisťou. Bývalá svetová päťka mala vysokú percentuálnu úspešnosť prvého podania, kvalitne returnovala a robila oveľa menej nevynútených chýb. V druhom sete Na Li spresnila hru, pridala na agresivite a po brejku v druhom geme ho získala vo svoj prospech. Rozhodujúci set však bol opäť v réžii Hantuchovej. Víťazka turnaja WTA v Pattayi na jeho začiatku síce nepremenila štyri brejkbaly, za stavu 3:2 však po skvelom returne prelomila podanie Na Li a šancu na cenný triumf už z rúk nepustila. Za stavu 5:3 premenila hneď prvý mečbal.